3D tisk je technologie, při kterém se z 3D modelu vytváří fyzický předmět. V PowerPrint3D využíváme technologie FDM (Fused deposition modeling) a SLA/DLP (Stereolithography). Základním principem technologie FDM je postupné nanášení jednotlivých vrstev plastového materiálu (filamentu). 3D tiskárna je něco jako řízená “tavná pistole“ . Ve žhavé trysce se rozžhaví materiál, který se poté vrstvu po vrstvě na sebe nanáší.

Principem technologie SLA je postupné vytvrzování tekuté fotocitlivé pryskyřice tzv. fotopolymeru. Fotopolymer se vytvrzuje při určité vlnové délce světla. Tisk je velmi detailní a jemný. Výborné pro využití ve šperkařství a stomatology.

 

Cena tisku (FDM)

Tisknout lze v několika povrchových kvalitách které ovlivňují celkovou dobu tisku, a tedy i cenu. Samozřejmě prototypové díly nebudou potřebovat tak vysokou povrchovou kvalitu jako díly pro modeláře či dekorativní doplňky. Tiskneme tryskami od 0.2 mm (pro detail) až po trysky 1 mm (rychlé prototypování) Pro přesnou kalkulaci nás kontaktujte.

 

 

 

Některé naše výtisky

Follow by Email
Facebook